اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

مهم ترین و بهترین راه اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت میباشد. این را هم باید بدانید که هزینه ثبت شرکت در ترکیه به مراتب پایین تر از کشورهای دیگری همچون امارات میباشد. با ثبت شرکت میتوانید اجازه کار و در ابتدا اقامت یکساله اخذ کنید که این اقامت در صورت فعال بود شرکت به دو ساله ، پنج ساله و اقامت دائم تبدیل میشود. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در ترکیه نسبت به دیگر کشور ها مخصوصا کشور های اروپایی پایین تر میباشد.

شرکت پارس تاکان با داشتن وکلا و مشاوران با تجربه به شما در ثبت شرکت و انجام امور مربوطه کمک خواهد کرد. شرکت ما این پروسه را در مدت زمان دو هفته انجام میدهد.برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

اتباع خارجی بدون نیاز به مشارکت شهروندان ترکیه میتوانند در ترکیه شرکت تأسیس کنند، برخلاف کشورهایی مانند امارات متحده عربی، نیازی به پرداخت بیمورد وجه به شهروندان بومی آن کشور نمی باشد.
– هزینه های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایینتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
– مالیاتی که به دولت میپردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، و مجبور به پرداخت وجوه ثابت و بیمورد به عنوان مالیات بر درآمد نخواهید شد.
– برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران ایرانی در ترکیه دایر کنید!
– به شما با تأسیس شرکت اجازه اقامت یکساله داده میشود.
– در صورت فعال نگه داشتن شرکت،2 تا 5 سال پس از تأسیس میتوانید از ترکیه اقامت دائم بگیرید و از امتیازات کامل شهروندی استفاده کنید.
– با ثبت شرکت میتوانید به نام شرکت ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش نمایید

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه در مدت زمان 7 تا 10 روز کاری زمان می بردو به حضور مدیر عامل و سهامداران شرکت در ترکیه نیاز است(لازم به ذکر است که مشاوران بین الملل پارس تاکان می تواند با گرفتن وکالت از کارفرما مراحل ثبت را بدون حضور ایشان انجام دهد) .یکی از مزایای ثبت شرکت در ترکیه این است که صد در صد سهام به نام فرد ایرانی می باشد ازالزامات ثبت شرکت در ترکیه اجاره دفتر کار و استخدام مشاور مالی می باشد.که شرکت مشاوران بین الملل پارس تاکان شما را در این مراحل کار یاری می نماید.متقاضی می تواند در ترکیه حساب بانکی باز کند و برای جابه جایی پول خود مشکلی ندارد.با ثبت شرکت در ترکیه متقاضی می تواند کد بازرگانی و کد مالیاتی نیز داشته باشد. ادامه مطلب